Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Recyclage Gerflor

Recykling: drugie życie dla każdej z naszych podłóg

Oferujemy zbiórkę i recykling naszych produktów na każdym etapie cyklu ich życia. Pozwala nam to na recykling pozostałości z produkcji i montażu naszych podłóg oraz zużytych, nienadających się do użytku produktów.

Pozostałości z produkcji

Pozostałości z produkcji powstają w wyniku prób technicznych, sprawdzania jakości czy cięcia..

Tego rodzaju pozostałości są gromadzone na liniach produkcyjnych we wszystkich fabrykach Grupy Gerflor, a następnie rozdrabniane na granulat i wykorzystywane ponownie w procesie produkcji. Wszystkie fabryki Grupy Gerflor mogą zostać uznane za prawdziwe centra recyklingowe.

Chutes de pose
Zbiórka pozostałości po montażu

Przeciętny plac budowy generuje 5–10% odpadów, w zależności od rodzaju używanych produktów. W celu pozyskiwania od przedsiębiorstw budowlanych pozostałości materiałów bezpośrednio z miejsc budowy we Francji, w Niemczech, krajach Beneluxu oraz Skandynawii powołaliśmy do życia program o nazwie „Drugie życie”.

Inna korzyść płynąca z tego modelu stworzonego w 2011 roku? Pozwala on nam zaoferować nasze usługi przedsiębiorstwom budowlanym przy jednoczesnym zastosowaniu poddanych recyklingowi produktów w naszych rozwiązaniach.

Zbiórka zużytych „niestandardowych” produktów

Niestandardowe produkty to takie z pozostałością kleju, wymieszane z innymi materiałami lub zawierające komponenty, w których składzie można znaleźć substancje uznawane w rozporządzeniu REACH za niepożądane. Proces zbiórki i recyklingu tych produktów przebiega w odmienny sposób, ponieważ wymagają one użycia specjalnych technologii i nie zawsze mogą być ponownie wykorzystane w fabrykach Gerflor.

Program PVC Next wraz z centrum recyklingu europejskiego AgPR stanowi odpowiedź na te wymagania. Zebrane produkty są rozdrabniane na granulat i ponownie wykorzystywane w procesie produkcji w innych branżach (np. do produkcji słupów sygnalizacji świetlnej, rur wykorzystywanych w budownictwie).

AgPR pozyskuje w ten sposób nawet 2500 ton na rok.

Gerflor environnement

Gerflor u Twojego boku
USŁUGI

Masz pytanie? Potrzebujesz porady odnośnie swojego projektu? Aby otrzymać wsparcie, które sprosta Twoim oczekiwaniom, skontaktuj się z ekipą Gerflor.

Skontaktuj się z nami!
Contact Gerflor

Gerflor – najlepszy wybór do Twojego domu

Grupa GERFLOR projektuje, produkuje i sprzedaje innowacyjne, stylowe, ekologiczne i całościowe rozwiązania w zakresie podłóg i ścian: od płytek winylowych na podłogę do klejenia lub na zamek poprzez płyty winylowe na ściany aż po wykończenia. 

Dzięki tej gamie możesz wykończyć każde pomieszczenie w Twoim domu: sypialnię, pokój dziecięcy, kuchnię, łazienkę i wiele innych.

Bogata oferta produktów stanowi odpowiedź na wyjątkowe potrzeby każdego domownika. 

Dużo inspiracji, dobre samopoczucie, trwałość i dobra jakość za rozsądną cenę. 

Architektura, Dekoracja, Sport, Technologia.

This option will filter the result to display only products that are currently available in stock.