Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Usine Gerflor

Produkcja: zmniejszenie naszego śladu węglowego

Produkcja to ważny etap cyklu życia produktu pod względem ekologicznym, dlatego z upływem lat ten proces ewoluował w celu zmniejszenia bilansu emisji dwutlenku węgla naszych fabryk.

Nasza strategia? Rozwinąć produkcję lokalną tak, aby zmniejszyć konieczność transportu, zredukować konsumpcję energetyczną naszych fabryk i otrzymać certyfikacje oraz móc stale optymalizować ich funkcjonowanie.

 

Przede wszystkim produkcja lokalna

Utożsamiając się z „Made in France”, Gerflor jest silnie zakorzeniony na rynku europejskim. Pracując w miarę możliwości lokalnie, zmniejszamy nasz wpływ na emisję dwutlenku węgla wynikającą z energochłonnego transportu.

Tym samym tylko w Europie dysponujemy:

  • 8 z 19 fabryk na całym świecie
  •  2100 z 4200 pracowników
  •  3 platformami logistycznymi
  •  2 Centrami Badań i Rozwoju
  •  1 studiem projektowym Design Lab
Made in France
Redukcja konsumpcji energetycznej naszych fabryk

Przez kilka ostatnich lat udało nam się w dużym stopniu zmniejszyć zużycie energii w naszych centrach produkcyjnych dzięki pracy na kilku płaszczyznach poprzez:

Wprowadzenie bardziej wydajnych energetycznie przemysłowych instalacji cieplnych i instalacji chłodzenia we wszystkich naszych francuskich fabrykach (Tarare, Saint-Paul-Trois-Châteaux, Grillon). W ten sposób użycie systemów chłodzenia w obiegu zamkniętym przyczyniło się w dużym stopniu do redukcji zużycia wody w tych fabrykach z 1,5 miliona m3 rocznie do 0,25 miliona od 2000 roku.

Wprowadzenie bardziej energooszczędnych linii produkcyjnych wykorzystujących najlepsze techniki w celu optymalizacji wydajności energetycznej. Przykładowo nowa linia produkcyjna dla wykładzin „2 metry” w naszej fabryce w Saint-Paul-Trois-Châteaux pozwoliła na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej o 30%.

Przejście na energię wytwarzaną w 100% z odnawialnych źródeł energii we wszystkich naszych fabrykach zasilanych energią hydroelektryczną.

Zastępowanie coraz większej ilości ciężarówek diesel na pojazdy elektryczne. Tym sposobem w 2019 roku w naszej fabryce w Saint-Paul-Trois-Châteaux wszystkie pojazdy z naczepą diesel służące do przeładunku zostały zastąpione przez traktory elektryczne, a w Tarare od 2022 roku wszystkie pojazdy przeładunkowe są elektryczne.

Usine Gerflor
Kierunek: fabryki, z których można brać przykład

Na arenie międzynarodowej zaangażowaliśmy się w politykę ciągłej optymalizacji funkcjonowania naszych fabryk pod względem ekologicznym. Dlatego też wszystkie nasze fabryki posiadają poniższe certyfikaty:

  • ISO 9001 za jakość
  • ISO 14001 za zaangażowanie w ochronę środowiska
  • ISO 50001 za energię

Skupiliśmy się na zapewnieniu większego komfortu naszym pracownikom poprzez:

 

  • optymalizację wydajności akustycznej wszystkich naszych projektów przemysłowych: przykładowo nasza nowa linia produkcyjna w fabryce w Tarare integruje najnowsze dostępne technologie akustyczne.
  •  instalację systemów odprowadzania spalin, aby zminimalizować nasz negatywny wpływ na środowisko
Production Gerflor

Inne etapy cyklu życia naszych produktów

Gerflor u Twojego boku
USŁUGI

Masz pytanie? Potrzebujesz porady odnośnie swojego projektu? Aby otrzymać wsparcie, które sprosta Twoim oczekiwaniom, skontaktuj się z ekipą Gerflor.

Skontaktuj się z nami!
Contact Gerflor

Gerflor – najlepszy wybór do Twojego domu

Grupa GERFLOR projektuje, produkuje i sprzedaje innowacyjne, stylowe, ekologiczne i całościowe rozwiązania w zakresie podłóg i ścian: od płytek winylowych na podłogę do klejenia lub na zamek poprzez płyty winylowe na ściany aż po wykończenia. 

Dzięki tej gamie możesz wykończyć każde pomieszczenie w Twoim domu: sypialnię, pokój dziecięcy, kuchnię, łazienkę i wiele innych.

Bogata oferta produktów stanowi odpowiedź na wyjątkowe potrzeby każdego domownika. 

Dużo inspiracji, dobre samopoczucie, trwałość i dobra jakość za rozsądną cenę. 

Architektura, Dekoracja, Sport, Technologia.

This option will filter the result to display only products that are currently available in stock.