Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
kitchen

Łączenie podłóg o różnych wzorach i kolorach

Odkryj wszystkie nasze sekrety łączenia podłóg w różnych kolorach i ciesz się nowoczesnym i eleganckim rezultatem.

Zestawianie wykładzin podłogowych jest teraz bardziej popularne niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ idealnie nadaje się do podkreślania bez oddzielania lub po prostu nadaje wnętrzu odrobinę oryginalności!

Ta wskazówka pozwala uzyskać nieskończoną różnorodność nowych kombinacji, pod warunkiem, że wybrane wykładziny podłogowe będą ze sobą harmonizować!

Dlaczego warto łączyć dwie różnokolorowe wykładziny podłogowe?

Łączenie różnokolorowych wykładzin podłogowych w jednym pomieszczeniu gwarantuje oryginalność. Pozwala na mieszanie wzorów i łączenie dwóch rodzajów aranżacji w celu uzyskania unikalnego wyglądu, który nadaje powierzchni podłogi dodatkową wartość.

Oprócz tego, że jest to stylowe, skrzyżowanie dwóch różnych kolorów wykładzin podłogowych może być doskonałym sposobem na zaznaczenie przestrzeni. Można na przykład połączyć dwie wykładziny podłogowe, aby oddzielić salon od wejścia do mieszkania lub wydzielić przestrzeń biurową w salonie.

Wreszcie, powinieneś wiedzieć, że połączenie dwóch wykładzin podłogowych to łatwy sposób na ożywienie wystroju wnętrza, poprzez zerwanie z tradycją i wybranie niekonwencjonalnego stylu! Możesz skorzystać z tego trendu i połączyć płytki  o wzorach mineralnych z drewnianymi podłogami, aby uzyskać niestandardowe wykończenie.

Jak zharmonizować dwa różne typy podłóg?

Aby zarządzać połączeniem między różnymi rodzajami podłóg, należy zacząć od wyboru ich kombinacji. W praktyce możliwe jest wiele kombinacji, wystarczy wybrać kolory i wzory, których chcesz użyć.

Ważne jest, aby grać na kontraście między kolorami podłóg, ponieważ jest to sekret udanego połączenia. Spośród wielu dostępnych możliwości, możesz zdecydować się na drewnianą podłogę w odcieniach beżu z czarnymi płytkami lub wypróbować betonowe płytki w jednym kolorze w połączeniu z płytkami w szachownicę.

Chociaż kontrast zapewnia atrakcyjne wykończenie, nie zaleca się stosowania zbyt dużego kontrastu między kolorami w mniejszych pomieszczeniach. Ryzykujesz stworzenie efektu "kalejdoskopu", który daje wrażenie przeładowania bez rzeczywistego powiększenia pomieszczenia.

bathroom

Płytki o wzorze ceramiki i polerowanego betonu

Czy do połączenia dwóch typów podłóg konieczne jest skorzystanie z usług profesjonalisty?

Montaż wykładzin podłogowych, takich jak płytki lub panele podłogowe, wymaga przemyślenia. Zdecydowanie zalecamy skontaktowanie się z jednym lub kilkoma specjalistami od projektowania wnętrz lub architektury w celu uzyskania opinii na temat montażu różnych rodzajów podłóg w jednym pomieszczeniu.

Będziesz zatem potrzebował odpowiedniego budżetu, aby stworzyć zestawienie dwóch rodzajów podłóg. Istnieje jednak równoważna technika, która jest znacznie bardziej ekonomicznie dostępna. Możesz samodzielnie stworzyć połączenie dwóch wykładzin podłogowych, wybierając wykładzinę PCV!

Zalety łączenia dwóch podłóg z PVC

Montaż jednej lub kilku wykładzin podłogowych z PVC jest dziecinnie prosty: można je zainstalować samodzielnie, za bardzo atrakcyjną cenę! Zaletą wykładzin PCV jest również ich dostępność w szerokiej gamie modeli, dzięki czemu z pewnością znajdziesz kolory, które pozwolą Ci stworzyć połączenie dwóch różnych podłóg.

Należy również pamiętać, że wykładziny PCV mogą doskonale imitować wiele materiałów, zapewniając bardzo realistyczne wykończenie.

Oznacza to, że można połączyć ze sobą inny rodzaj podłogi w cieplejszym kolorze lub połączyć model płytek z imitacją podłogi drewnianej... Każda kombinacja jest możliwa! 

I nie będziesz musiał ponosić negatywnych konsekwencji często związanych z utrzymaniem niektórych delikatnych materiałów, ponieważ podłogi PCV są bardzo łatwe do czyszczenia!

W których pomieszczeniach łączenie dwóch podłóg będzie wyglądało najlepiej?

W rzeczywistości wszystko zależy od rodzaju wybranej podłogi i jej właściwości technicznych. Jeśli na przykład wybierzesz podłogę drewnianą, jej montaż nie jest zalecany w łazience, ponieważ drewno może zostać uszkodzone przez wilgoć i wahania temperatury.

Z drugiej strony wykładzina PCV jest bardzo wytrzymała, co oznacza, że można ją zainstalować w dowolnym miejscu! Na przykład w przypadku podłogi w kuchni można zastosować najnowszy trend, który polega na połączeniu podłogi z imitacją drewna z PVC z dekoracją w stylu prowansalskim.

Płytki można zamontować wokół centralnej wyspy kuchennej, a resztę kuchni pokryć drewnianą podłogą w ładnym piaskowym kolorze. Ta konfiguracja, idealna do otwartych kuchni, pozwala subtelnie oddzielić strefę jedzenia, jednocześnie ją podkreślając. 

Jeśli chodzi o wejście i salon, użycie różnokolorowych podłóg PCV jest szczególnie inteligentne, jeśli nie masz ścianek działowych. Rzeczywiście, zestawienie dwóch podłóg PCV pozwala wyraźnie zaznaczyć te dwa obszary. Płytki w tradycyjnym stylu, na przykład, pomogą ci nakreślić wejście, a następnie możesz oddzielić je od salonu, wybierając imitację drewna lub woskowaną betonową podłogę.
Łazienka jest również doskonałym miejscem do łączenia różnych kolorów i materiałów. Aby uzyskać w 100% unikalny efekt, spróbuj wymieszać kilka rodzajów imitacji płytek na podłodze.  To połączenie polega na umieszczeniu innych płytek, aby podkreślić obecność wanny lub umywalki. Jeśli bardziej kusi Cię połączenie drewna z płytkami, można je idealnie dopasować do łazienki!

kitchen

Utwórz dywan z innego wzoru na środku pokoju, aby wydzielić przestrzenie.

This option will filter the result to display only products that are currently available in stock.