Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Virtuo Clem Around The Corner Minimalist trend

Trendy dekoracyjne dla salonów: z Virtuo łatwo odmienić wnętrze domu

Client
Marion & Renaud, Właściciele Casablanca Studio
Place
St-Didier-Au-Mont-d'Or
Project type
Remont części wypoczynkowej w studiu fotograficznym
Size
30 m2
Products
4 wzory Virtuo w tym samym wnętrzu

W jakim stylu urządzić strefę wypoczynkową?

@clemaroundthecorner

Wybór odpowiedniego stylu dla Twojego salonu z wszystkich aktualnych trendów szalejących na rynku nie jest proste. Przede wszystkim możesz mieć problem z tym, jak zaadoptować swój nowy pomysł na wnętrze bez konieczności zmiany wszystkiego innego. A jednak jest na to sposób...

Właśnie przed takim problemem stanęli Marion i Renaud. Musieli wyobrazić sobie, jak będzie wyglądało ich przyszłe wnętrze, zanim zdecydowali się na projekt. Nadszedł czas, aby przekształcić ich pomysł w rzeczywistość. W końcu tak łatwo jest wprowadzić modny wzór do salonu, gdy ma się odpowiedni produkt!


Jaki styl dekoracyjny należy wybrać dla części wypoczynkowej?

Wróciłam do Saint-Didier-au-Mont-d'Or, aby zobaczyć, jak Marion i Renaud radzą sobie z przebudową salonu. Być może pamiętacie remont, który przeprowadziliśmy kilka miesięcy temu, gdy mieliśmy tylko jeden dzień, aby przekształcić ich sypialnię (sprawdźcie mój artykuł ze zdjęciami przed i po).

Powodem tej wizyty było przekształcenie części wypoczynkowej ich biura. Chcieli zmienić wystrój pokoju, ale byli nieco zagubieni we wszystkich najnowszych trendach i najgorętszych kolorach i tonach wystroju wnętrz.

Zasugerowałam kilka pomysłów, aby odzwierciedlić najnowsze style, zaczynając od zmiany podłogi. Lubię mówić, że zmiana pokrycia podłogowego może radykalnie zmienić nastrój pokoju i to jest właśnie to, co teraz zobaczymy...

Clem Around the Corner : 4 trendy w 1 pomieszczeniu
Moodboard Virtuo Clem AroundTheCorner

Łatwo wprowadzić modny styl poprzez zmianę pokrycia podłogi

Kiedy przyszedł czas na ten projekt, nie szukałem dalej niż kolekcja Virtuo od Gerflor, która jest dostępna w specjalistycznych sklepach. Kolekcja Virtuo oferuje szeroką gamę modnych wzorów. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać styl i skupić się na estetyce, a oni zrobią resztę. Pozwólcie, że wyjaśnię. Niezależnie od tego, jaka jest Twoja istniejąca podłoga, technologia Virtuo dostosowuje się do wszystkich rodzajów renowacji, oferując cztery metody dopasowania. Jeśli jesteś zainteresowany kolekcją do własnych projektów renowacyjnych, po prostu wpadnij do najbliższego sklepu. Doradca pomoże Ci wybrać najodpowiedniejszy dla Twojego domu sposób montażu.

Virtuo to kolekcja premium od Gerflor. Ultraodporne, antypoślizgowe płytki i deski są doskonałymi kameleonami dzięki zdolności do bezbłędnego naśladowania materiałów. Występują w szerokiej gamie wzorów z hiperrealistycznym wykończeniem i są dostępne w czterech gamach produktów.

    Virtuo clic

Płytki i deski występują w dwóch różnych długościach. Nie tylko są produkowane we Francji, ale także w 100% nadają się do recyklingu. A przede wszystkim Virtuo Clic jest najłatwiejszą do ułożenia wykładziną podłogową! Pływające deski i płytki można przycinać za pomocą noża i układać na większości powierzchni, przybijając je do siebie młotkiem.

    Klejenie

To idealna podłoga na ekstremalne warunki! Jak wszystkie produkty z serii Virtuo, deski i płytki na klej są niezwykle wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Virtuo Glue Down wymaga idealnie płaskiej powierzchni. W przeciwnym razie należy przyjrzeć się następnemu asortymentowi, który powinien rozwiązać ten konkretny problem.

Sztywne deski i płytki winylowe Virtuo

Ten asortyment jest tak łatwy do zainstalowania. Jest to najlepsza opcja do pokrycia płytek podłogowych. Deski i płytki nie boją się żadnych nierównych powierzchni i doskonale ukryją wszelkie szczeliny, aby pozostawić pokój całkowicie przekształcony.

 

Top Silence

Jak sama nazwa wskazuje, ta wykładzina zapewnia wysoki poziom izolacji akustycznej dzięki wbudowanemu podkładowi z naturalnego korka. Posiada również wszystkie zalety serii Virtuo firmy Gerflor.

Zaproponowałam więc cztery różne wzory dla Marion i Renaud - oraz ich psa Burtona. 

clem around the corner virtuo minimalist trend

Styl inspirowany latami 20-tymi do salonu

Zaczęłam od desek Virtuo Daintree Brown. Wzór ten doskonale imituje ciepłą drewnianą podłogę, co natychmiast zainspirowało mnie do wprowadzenia do salonu atmosfery Art Deco, a właściwie Neo Art Deco! Innymi słowy, projekt oferuje nowoczesne spojrzenie na wiodący ruch artystyczny, który ukształtował lata 20. Aby podkreślić ten styl, po zamontowaniu nowej wykładziny Gerflor, wybrałam kilka akcesoriów w jasnych kolorach, mosiężne przedmioty i oczywiście tekstylia z geometrycznymi wzorami i plamkami złota.

 Deski Daintree Brown z gamy Gerflor Virtuo 55 Glue Down

 

clem around the corner neo art trend
moodboard clem around the corner art deco

Jak stara fabryka przekształcona w jasny loftowy apartament.

Następnie poszliśmy w kierunku bardziej organicznego wyglądu, tworząc wnętrze o industrialnym charakterze. Pokrycia podłogowe, które ucieleśniają ten styl dekoracyjny to woskowany beton, kamień naturalny i cynk. Jednak ich montaż wymaga pewnej wiedzy, a także jest czasochłonny. Dlatego, aby bez wysiłku stworzyć wymagany styl dekoracyjny w rekordowo krótkim czasie, wybrałem wzór Nordic Stone. Wykończenie jest zarówno naturalne, jak i bardzo realistyczne.

Wreszcie, gdy przyszło do podkreślenia efektu zmiany pokrycia podłogi, dodałam metalowe przedmioty, organiczne materiały i tapetę z efektem cegły.

Płytki Nordic Stone z serii Virtuo 55 Clic firmy Gerflor

 

clem_around_the_corner_-_virtuo_tendance_loft_industriel
clem_around_the_corner_tendance_loft_industriel
clem_around_the_corner_tendance_loft_industriel

W meblach prawie nic się nie zmieniło. Zmiana wykładziny podłogowej odegrała główną rolę w przekształceniu atmosfery tego pomieszczenia.


       Trendy w projektowaniu eleganckiego, zen salonu

Następnie chciałam wybrać minimalistyczny design! Styl minimalistyczny jest trochę jak powrót do podstaw. Jego kojący styl jest otwartym zaproszeniem do przyjęcia bardziej zrelaksowanego stylu życia. Ludzie przyjmują zasadę less is more, aby uzyskać eleganckie i stonowane wnętrze domu.

Dlatego wybrałam wzór Latina Clear, który przywodzi na myśl obraz woskowanego betonu. Uzyskaliśmy neutralne, ale jasne wykończenie bez kłopotów związanych z tworzeniem woskowanej betonowej podłogi!


Płytki Latina Clear z serii Virtuo 30 Glue Down firmy Gerflor

Virtuo Clem Around The Corner Minimalist trend
clem around the corner virtuo trends minimalist
clem around the corner virtuo trends minimalist

Skrzyżowanie Folk i Fjord z wnętrzem skandynawskim i boho

Zakończyliśmy subtelnie łącząc dwa potężne style, aby stworzyć harmonijny i spersonalizowany projekt. Postanowiłam nazwać te dwa style skandynawskim i boho. Podczas gdy pierwszy styl ma tendencję do preferowania czystych linii, drugi idzie w kierunku ciepłych kolorów. Razem tworzą one ciepłe, przytulne i przytulne wnętrze. Chcieliśmy mieć podłogę typu parkietowego, dlatego wybrałam wzór Sunny Light z serii Virtuo firmy Gerflor. Deski PVC są łączone na zamek, a wykończenie w kolorze jasnego drewna odzwierciedla jasny styl, który można znaleźć w każdym szanującym się skandynawskim wnętrzu. Aby rzucić światło na stylowy design Boho, wybrałam dodatki w kolorach ziemi.

Deski Sunny Light z serii Virtuo 30 Clic firmy Gerflor

 

moodboard_clem_around_the_corner_scandinave

Jak zapewne się domyślacie, moimi sprzymierzeńcami w tym nowym projekcie były ponownie panele i płytki winylowe Gerflor. Wciąż korzystam z ich rozwiązań w moich projektach, ponieważ zawsze jestem zachwycona efektem końcowym, czy to w mojej łazience, czy w sypialni Marion, czy w salonie. Dzięki niezliczonej ilości realistycznych, naturalnych wzorów w ofercie, można z łatwością znaleźć odpowiednią wykładzinę podłogową, która będzie odpowiadać wszystkim gustom aranżacyjnym. Każdy może stworzyć wnętrze domu, które będzie odzwierciedlać jego osobowość z wysokim współczynnikiem dobrego samopoczucia. Szybki i łatwy system montażu oznacza, że każdy może przeprowadzić swój własny projekt renowacji.

Teraz twoja kolej!"

Szukasz pomysłu na podłogę?

Chętnie Ci pomożemy!

Only numbers allowed.

Otrzymaliśmy Twoje zapytanie

Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

Wyślij
This option will filter the result to display only products that are currently available in stock.