Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Escalier Vert renovation

Remont w sercu historycznego centrum Narbonne

Client
Nathalie z Regards & Maisons
Place
Narbonne
Project type
L'Escalier Vert renovation
Size
25 sqm
Products
Rigid planks, Rigid 55 Lock Acoustic collection, Hobart

Regards & Maisons wykorzystuje trend na naturalne drewno dzięki renowacji L'Escalier Vert

L'Escalier Vert (czyli zielone schody) to nazwa nadana przytulnemu mieszkaniu, które Nathalie z miłością wyremontowała w historycznym centrum Narbonne, miasta, które przyciąga niezliczonych gości z całego świata. Nathalie założyła bloga "Regards & Maisons", na którym dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat dekoracji wnętrz, najnowszymi inspiracjami, najgorętszymi trendami i podróżami, a także szczegółami swoich projektów. Żadnych zasad, tylko inspiracja! Poświęcenie czasu na przyjrzenie się miejscu, przedmiotowi, ulotnej chwili, osobie lub podróży jest idealną okazją do stworzenia wspomnień, zrobienia zdjęć i uruchomienia kreatywnych soków. Dla Nathalie przyjemność płynąca z obserwacji otoczenia szybko przynosi inspirację.

Wierna swojej pasji do projektowania domów, Nathalie chciała odnowić zniszczoną podłogę za pomocą rozwiązania, które wniosłoby ciepły i klasyczny akcent do jej małego mieszkania w Narbonne. Skorzystała z oferty firmy Gerflor i kolekcji Rigid, aby zrealizować swój projekt renowacji podłogi. Stylowy wygląd, łatwa instalacja i prosta konserwacja były na szczycie listy priorytetów. Po wybraniu jednego z naszych produktów z gamy Rigid, który sama zamontowała z pomocą zespołu Gerflor, opowiedziała nam o swoich wyborach i pierwszych wrażeniach po instalacji.

Zobacz naszą rozmowę.

Escalier Vert renovation

Czym więc dokładnie jest "Regards & Maisons"?

Mam na imię Nathalie i jestem wielką fanką dekoracji wnętrz, projektowania domów i architektury w ogóle. Urodziłam się na południu Francji i nadal tam mieszkam. Uwielbiam ten region, słońce, kolory i styl życia. Lubię też podróżować i odkrywać inne miejsca, a także chłonąć i czerpać inspirację z innych kultur i sposobów życia. Swój blog (Regards et Maisons) założyłam ponad 10 lat temu jako sposób na skanalizowanie wszystkich pomysłów i pragnień związanych z projektowaniem, które krążą mi po głowie i przelanie ich na papier. Od tego czasu przeprowadziłam wiele projektów renowacyjnych, zwłaszcza w pensjonatach. Uwielbiam, gdy miejsce opowiada jakąś historię. Bardzo lubię nadawać tej historii nowy obrót w czasie remontu, dodając swój własny akcent dekoracyjny. Regards et Maisons stało się swego rodzaju dziennikiem, w którym mogę zapisywać i dzielić się wszystkimi moimi inspiracjami, projektami (lub projektami moich marzeń), moimi ulubionymi miejscami, moimi podróżami i najnowszymi rzeczami, które wpadły mi w oko.

Dlaczego wybrałaś podłogę LVT do renowacji swojej podłogi?

Niestety, zielone płytki lastrykowe na podłodze były nie do naprawienia, więc chciałam je przykryć drewnianym parkietem. Zdecydowałem się na montaż desek winylowych, ponieważ można je stosować w każdym pomieszczeniu w domu, w tym w miejscach wilgotnych, takich jak łazienka. W małym mieszkaniu, takim jak moje, zamontowanie tego samego rodzaju podłogi jest niezbędne, aby przestrzeń wyglądała na większą, zwłaszcza tutaj, gdzie kuchnia ma odważne kolory i zajmuje dużo miejsca ze wszystkimi urządzeniami. Ważne było, aby wybrać jasną wykładzinę, tak aby oko mogło swobodnie poruszać się po pomieszczeniu, nie będąc przytłoczonym, jednocześnie wnosząc ciepły akcent wizualny zawarty w "drewnie". Zaletą tej podłogi jest to, że nie jest trudna do ułożenia, ponieważ deski łączą się ze sobą i jest łatwa do czyszczenia. Innym kluczowym punktem jest to, że podłoga winylowa nie jest bardzo gruba, co oznacza, że nie było żadnego problemu z utrzymaniem oryginalnych drzwi wejściowych. Jest to niezwykle istotna kwestia podczas renowacji nieruchomości.

A renovation in the heart of the historic center of Narbonne

Dlaczego wybrałaś Gerflor do pomocy w tym projekcie?

 Już wcześniej kładłam podłogi Gerflor, kiedy remontowałam swoje pierwsze mieszkanie. Pamiętałam, że sami bez problemu zamontowaliśmy podłogę. Byłam tak zachwycona rezultatem i długotrwałą jakością, że ponowne zaufanie do tej marki było oczywistym wyborem. Moim zdaniem Gerflor to marka, która wzbudza zaufanie, ma długą historię i starannie myśli o wpływie swoich procesów produkcyjnych na środowisko. Posiada również obszerny katalog. Ich produkty są ponadczasowe, co jest dużym plusem dla ich trwałości. Wiedzą również, jak aktualizować swoje produkty, aby odzwierciedlały najnowsze trendy, ale bez popadania w przesadę. Ponieważ jestem naprawdę wymagająca, jeśli chodzi o moje wybory, nie czuję się w ogóle ograniczona dzięki projektom i stylom Gerflor. Podczas remontu zawsze mogą pojawić się przeszkody i inne nieprzewidziane zdarzenia, dlatego ważne jest, aby skorzystać z pomocy dobrej ekipy wykonawców i użyć materiałów i marek, którym można zaufać.

Czy na Twój wybór wpłynęło zaangażowanie firmy Gerflor w ochronę środowiska?

 Zdecydowanie. W dzisiejszych czasach nie można po prostu kupić produktu na ślepo, bez dokładnego przyjrzenia się temu, co dana marka robi w celu ochrony środowiska. Zanim zamówiłam moją podłogę, oczywiście odwiedziłam stronę internetową Gerflor, aby sprawdzić ich zobowiązania środowiskowe i to, co robią, aby zmniejszyć zużycie wody i energii podczas produkcji, promować zrównoważony rozwój i zachęcać do recyklingu. Do mojego mieszkania L'Escalier Vert wybrałam produkt, który łączył się ze sobą, ponieważ nie miałam ochoty używać kleju. Rozwiązanie Rigid Lock Acoustic jest wolne od ftalanów i zawiera tylko bardzo małą ilość lotnych związków organicznych. W pełni nadaje się do recyklingu. Nawet jeśli myślę, że moja podłoga ma jeszcze wiele lat przed sobą ze względu na swoją wysoką jakość, ważne jest, aby wiedzieć, że zawsze można dać jej drugie życie.

Czy spodobał Ci się jakiś szczególny wzór?

Do tego projektu chciałam parkiet z szerokimi deskami, który wyglądałby jak naturalne drewno. Pod względem wyglądu i dotyku, podłoga, którą wybrałam jest lekko teksturowana i posiada piękny wzór, którego nie da się odróżnić od prawdziwego drewna. Podłoga jest prawdziwą ucztą dla oka i naprawdę przyjemnie chodzi się po niej boso. Naprawdę zakochałam się w niej!

A renovation in the heart of the historic center of Narbonne

Jakie były wasze pierwsze wrażenia po kilku tygodniach od jej ułożenia?

Tak jak się spodziewałam, podłoga jest taka jak pierwszego dnia. Moim obszarem testowym jest łazienka, ponieważ woda zawsze się rozchlapuje. Nie ma żadnych pierścieni ani wypaczonych desek. Podłoga nie przesunęła się ani o cal. Można ją łatwo wyczyścić bez potrzeby używania tony produktów.

Jaki jest twój następny projekt?

Remont trwał kilka miesięcy, więc będę miała trochę przerwy. Zamierzam poświęcić więcej czasu na aranżację wnętrz niż większe remonty. Mam też ochotę dać mojemu domowi trochę TLC, bo zaniedbałam go podczas remontu mieszkania L'Escalier Vert. Muszę uporządkować podłogę w moim biurze, co odkładam od miesięcy, i być może dokonam też kilku zmian w pokoju frontowym. Zawsze mam w głowie mnóstwo projektów. Nie wszystkie udaje mi się zrealizować, ale uwielbiam o nich myśleć.

Szukasz pomysłu na podłogę?

Chętnie Ci pomożemy!

Only numbers allowed.

Otrzymaliśmy Twoje zapytanie

Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

Wyślij
This option will filter the result to display only products that are currently available in stock.